وجوه تمایز


رکورد های قابل خصوصی سازی

AuraPortal تنها BPMSی است که عناصر پایه ­ای مدیریت سامانه (تحت عنوان خانواده ­های سیستم از آن­ها یاد می­ کنیم) که در واقع ستون فقرات سازمان را تشکیل می ­دهند بصورت یکپارچه و پیش ­فرض در سامانه تعریف و پیاده­ سازی نموده است؛ عناصری مانند کارکنان، حساب­ های کاربری (مشتری­ ها، تامین ­کننده­ ها و ...)، آیتم ­ها (محصولات، خدمات، دارایی­ های ثابت)، پروژه ­ها و ...

این عناصر، رکوردهای اطلاعاتی ساخت­ یافته ­ای هستند که از تمام فرآیندها قابل دسترس هستند که در هر زمانی قابل جستار و ویرایش هستند (در صورت داشتن دسترسی لازم). علاوه بر این، امکان ساخت خانواده ­های جدید (بدون نیاز به برنامه ­نویسی) نیز وجود دارد که از آن­ها تحت عنوان خانواده ­های داخلی (رکوردهای قابل خصوصی ­سازی) یاد می­ کنیم که براساس نیازهای سازمان طراحی می ­شوند.


توجه به کاربرهای حرفه ای

پروژه مدیریت فرآیندهای کسب و کار، یک پروژه در سطح سازمان و با مشارکت مدیریت است که تقریبا در عملیات همه موجودیت­ های سازمان مشارکت می­ کند. نقش ­ها باید کاملا مشخص شوند. برای مدل­ کردن یک فرآیند، تمام مشکلاتی که قراراست بوسیله این فرآیند، برطرف شوند می بایست شناسایی شده و یک تحلیل فرآیند نیز در راستای اهداف و طرح استراتژیک  انجام شود. این اطلاعات می بایست توسط یک یا چند تن خبره، آماده شود.

به لطف ویژگی ­های خاص AuraPortal، گرداننده­ های اصلی سازمان که دانش تجاری واقعی دارند، چه نیازهایی و چگونه باید برطرف شوند.


بدون نیاز به برنامه نویسی

اساس پیاده ­سازی نسل قبلی BPMSها بر پایه کدنویسی برای طراحی و اجرای فرآیندها بود. از این رو اجرای پروژه BPM نیازمند صرف هزینه و زمان زیاد بود و تنها در پیاده­ سازی فرآیند های استراتژیک که یک­ شکل و یکنواخت هستند (و نیاز کمی به تغییر دارند) می­ توانست به صرفه باشد.

مشکل این است که جایگزینی برنامه ­نویسی در فرآیند های پیچیده BPM، نیازمند BPMS با قابلیت­ های پیشرفته ­ای است که پیدا کردن آن در بازار کار دشواری است. برخی ارائه ­دهنده­ های BPMS مدعی ارائه راه­کارهای بدون نیاز به برنامه ­نویسی هستند، اما در عمل این ادعا فقط برای پیاده­ سازی فرآیند های خیلی ساده، صادق است و مزایای اتوماسیون نیز حداقل است.

استفاده از این BPMSها منجر به حصول حداقل مزایای پیاده­ سازی BPM شده و در واقع از بلوغ فرآیندها جلوگیری می ­شود.

AuraPortal به لطف سیستم ابتکاری و اختصاصی خود که Generatiz نامیده می­ شود، توان زیادی در ایجاد فرآیندهای خیلی پیچیده دارد که بالاترین سطوح برنامه­ نویسی را با یک سیستم کاربرپسند که شامل گزینه ­های انتخابی و منوهای آبشاری است، جایگزین می­ کند. این امر نه تنها کار را به شدت کاهش می ­دهد بلکه تحلیل­ گر را در بدست آوردن بالاترین سطح مدل­ کردن، یاری و راهنمایی می­ کند.


صد در صد میتنی بر وب

 امروزه بیشتر BPMSهای موجود در بازار، برای اینکه کاربرها بتوانند از طریق مرورگر به فرآیندها دسترسی داشته باشند، بستر وب را در محصول خود پیش­بینی و پیاده­سازی کرده­اند؛ اما در AuraPortal تنها اجرای فرآیندها از طریق بستر وب انجام نمی­شود بلکه تمام تنظیمات، طراحی فرآیندها و مدیریت سیستم از طریق همین بستر وب انجام می­شود. هر نوع کاربری، از یک بازدیدکننده وب سایت یا کاربر ساده داخلی گرفته تا راهبر سیستم، همگی بسته به سطح دسترسی تعریف شده قادر هستند در هر زمان و مکانی از طریق اینترنت به سامانه دسترسی داشته باشند.